Viis küsimust, mis muutsid minu elu


Olen neid viite küsimust küsinud endalt kolm aastat järjest igal hommikul ja kavatsen seda edaspidigi teha. Miks? 
Otsides ja leides neile vastuseid, saan palju teadlikumalt elada ja suunata oma fookuse, mõtted ja tunded just sinna, kuhu tahan. 
 


 

Mis on see üks asi, mida ma teen täna iseenda jaoks?Meie päevad on täidetud tööga, kohustustega, infomüra ja sotsiaalmeediaga. Tihti läheb päev mööda nii, et enda jaoks polegi aega jäänud, küll aga on tehtud kogu töö ja täidetud kõik kohustused. Aega ei jäägi üle, vaid seda tuleb teadlikult võtta. Lennukis öeldakse, et kõigepealt pane hapnikumask endale pähe, sest siis saad aidata teisi. Täpselt nii peaksime alustama ka oma päeva ja mõtlema välja, mis on see üks asi, mida me teeme iseenda jaoks. Nii saame ennast hoida, et meil oleks ka teistele midagi anda.

 


Mis on see üks asi, mida ma täna teen, et liikuda oma kõige olulisema eesmärgi poole?


Selleks et eesmärgid täituksid, peame tegema teadlikke samme selle suunas. Need sammud võivad olla väga väiksed – oluline on järjepidevus. Teen iga päev kasvõi ühe väikese samm oma eesmärgi suunas.
 

 

Mida ma tänaselt päevalt kõige rohke ootan?


Kui meid on ootamas miski, mis tekitab meis positiivset emotsiooni, siis juba ootamise ajal toodab keha õnnehormoone ja stressi tase väheneb. Seega on meil võimalus igal hommikul suunata oma õnnelikkuse taset. See võib olla väike asi: lõuna koos sõbraga, õhtune raamatulugemine, trenn, hommikukohv üksinduses vms.
 
 


 

Milline olukord võib osutuda täna keeruliseks või tekitada minus stressi? Kuidas ma seda olukorda ennetan või selle lahendan?


Meil kõigil tuleb päeva jooksul ette olukordi, mis ei ole kõige meeldivamad või tekitavad stressi. Näiteks tööalaselt võib see olla pingeline vestlus töökaaslasega, müügikõne tegemine, mõnele olulisele e-kirjale vastamine, kiired tähtajad vms. Isikliku eluga seotud: väikeste laste emotsioonidega toimetulek, suhtlemine kaaslasega, koristamine, hommikune kiirustamine vms. Kui aga mõtleme need olukorrad enne läbi ja leiame viisi, kuidas käituda, mida mõelda ja öelda, siis suudame palju teadlikumalt ja paremini asjale läheneda. Nii ei lähe me emotsionaalselt asjadega liialt kaasa.
 


 

Kuidas ma tahan täna mõelda ja käituda, et tunda uhkust enda üle ja inspireerida teisi?Olen ikka ütelnud, et ainuke inimene, kellele sa pead muljet avaldama, oled sina ise. Isegi minu kodulehel seisab lause „Ma tahan elada elu, mis inspireerib mind!“ Meil on võimalus suunata oma mõtte- ja käitumismustreid ning see kõik saab alguse teadvustamisest. Üks väike küsimus hommikul ja sinu päev võib täiesti teise suuna võtta. Sa suunad oma mõtteid ja käitumist nii, et need tekitavad sinus endas uhkust ja inspiratsiooni, lisaks inspireerid sa nii ka teisi enda ümber. Kui inimesed saavad sinult positiivset energiat, siis peegeldub see omakorda tagasi sulle.  
 


Pane need küsimused endale kuskile silma alla ja loo endale mõnus hommikurituaal. Võid seda teha ka minu koostatud märkmiku abil, kus need küsimused on juba kirjas.
 Märkmiku leiad SIIT.