Poole aasta kokkuvõte: 181 päeva harjumusi!

Esiteks on see aastane eksperiment üks mu paremaid otsuseid, ja ma ütlen kohe, et ei taha tagasi minna ei füüsiliselt ega vaimselt sinna, kus ma olin eelmise aasta lõpuks. See energiatase, heaolu ja rahulolutunne, mis tuleb, kui hakkad iseendaga tegelema – vaatad endale ausalt otsa, harutad pusasid enda sees, lubad endal tunda kõiki emotsioone ja õpid ennast teadlikumalt juhtima –, on parim asi, mida saab siin elus teha! See on tõesti tõsi, et sinu õnn ja heaolu on sinu enda kätes. Nii vaimses kui ka füüsilises mõttes.

Teiseks – see 181 päeva on sisaldanud nii tõuse kui ka mõõnu. Ütleksin, et kaks sammu edasi ja üks tagasi. Lootsin, et suudan ideaalselt kõiki harjumusi järgida, aga sain ka õppetunni. Täpselt nii, nagu ma räägin teistele, et me ei pea ega saagi olla ideaalsed, käib see ju ka minu kohta. Meid mõjutavad paljud asjaolud: suhted, keskkond, füüsiline ja vaimne tervis, aastaajad, töö jne, aga meil on võimalik saada järjest teadlikumaks ja tugevamaks, et osata ennast päriselt rasketel hetkedel toetada ja hoida.

Kolmandaks: kui ma poleks protsessil silma peal hoidunud ja kõike üles kirjutanud, siis ma poleks kindlasti nii järjepidev olnud.

Tunnen, et mu elus on maratonijärgne periood. On olnud palju pingutust, distsipliini, võitlust endaga… ja nüüd on aeg tulemusi nautida. Aga nautida nii, et järgin seda elustiili edasi. Õnneks mõned asjad on juba harjumuseks saanud ja ma tean täpsemalt, mis mu vaimset, füüsilist ja emotsionaalselt seisundit enim mõjutab.

Paar mõtet veel, enne kui teen harjumuste kohta kokkuvõtte:

  1. Kui sul on palju energiat, siis sa pead oskama sellega toime tulla. See on mulle tegelikult veel päris paras pähkel, sest ka head emotsioonid ja ülim entusiasm võivad väsitada. 
  2. Elu on mitmetasandiline. Me võime olla rõõmsad millegi üle ja nautida väikseid hetki isegi siis, kui elus toimuvad suured muutused või on keerulised ajad. Olen alati mõtelnud, kuidas see võimalik on! Kui minu elus toimus varem midagi ebameeldivat, siis oli kogu mu tegevus, rääkimata emotsioonidest ja tunnetest, sellest halvatud. Aga sel aastal olen õppinud suunama oma emotsioone ja tundeid ning leian rõõmu igas päevas. Isegi, kui on keeruline aeg.
  3. Harjumused on omavahel seotud ja kõik algab unest. Kui ma magan hästi, siis on mul energiat teha trenni, olen vähem ekraani taga ja teen paremaid toiduvalikuid. Seega kui ka sina tahad hakata mingeid harjumusi muutma, siis kõigepealt vaata üle, kuidas sa magad.

 

Ja nüüd kokkuvõte 181 päevast.
Toon välja, mitu päeva ma suutsin harjumustest kinni pidada. Alustan n-ö edukamatest ja liigun vähem edukate harjumuste poole. 

181 - TRENN (tegin neli korda nädalas trenni, kokku 105 trenni)

181 - NIKOTIINIVABA 

180 - ALKOHOLIVABA 

177 - OIL-PULLING EHK SUU LOPUTAMINE ÕLIGA

174 - LUGEMINE

173 - KAHEKSA TUNDI UND

172 - JOOGA

172 - VEE JOOMINE

170 - MÄRKMIKU TÄITMINE

166 - VALGUSLAMP

164 - VITAMIINID

156 - UUDISTEVABA

141 - UNERITUAAL

141 - VAIMNE PRAKTIKA

140 - FOOKUSEGA TÖÖ JA PAUSID

135 - VAHELDUVPAAST

127 - EKRAANIVABA AEG

119 - TERVISLIK TOIT

112 - KOLM KORDA PÄEVAS E-KIRJAD, MESSENGER, INSTAGRAM

98 - SUHKRUVABA

88  - KOFEIINIVABA

*LOOME JA -ÕPPIMISPÄEV – tegin esimesed kaks kuud, siis harjumus katkes. Jätkan sügisel.

*VÄHEM OSTMIST – esimesed kuud väga tubli, vastu suve läks käest ära.

 
Ja lõpetuseks - üks pilt ütleb rohkem, kui tuhat sõna ehk kuidas on harjumused mõjunud minu välimusele... Esimene pilt on tehtud 1. jaanuaril 2023 ja teine pilt kuus kuud hiljem 1. juulil.

Photo Jul 10 2023, 13 31 27