Minu energia-aasta 2023!

Skrollisin novembris Instagramis ja vaatasin mitu tundi reels´e (jah, juhtub ka minul!) ning mitu korda sattus ette selline reels, mis algas küsimusega „Wouldn´t you want to know what would happen if you spent just one year giving your absolute all?“. See mõte jäi pähe kerima, sest mulle on juba väikesest peale meeldinud ennast proovile panna. 

Kui hakkasin detsembris 2023. aasta eesmärke-plaane seadma, siis mõtlesin, mis saab selle fookussõnaks. Olin terve sügise maadelnud energiapuudusega, sest suvi oli töine ja piduderohke ning jooksutas mu vaimselt ja füüsiliselt tühjaks. Mingitel hetkedel tundsin, et ma ei jaksa enam fookusega tööd teha või kui lapsed tulid lasteaiast, siis tabasin, ennast tihti mõttelt, et millal nad juba magama lähevad. Otsustasin, et ma ei taha ennast enam niimoodi tunda ja sean oma fookuseks ENERGIA. Täpsemalt füüsilise ja vaimse tervise, mis on ju meie energia alus. Küsisin endalt sedasama küsimust seoses endale seatud fookusega: „Mis juhtub, kui ma päriselt pühendun aasta aega oma vaimsele ja füüsilise tervisele?“ Kuidas ma tunnen ennast siis 2023. aasta detsembris?

Kõikide eesmärkide eelduseks on tegelikult harjumused. Kui mu eesmärgiks on näiteks rohkem lastega kvaliteetaega veeta, siis on mul selleks vaja energiat. Kust ma seda saan? Järgides häid harjumusi: korralik uni, trenn, toitumine jne. Kui tahan töised projektid edukalt ära teha, siis on mul vaja aega paremini planeerida, vähem sotsiaalmeedias olla ja fookust hoida, selle asemel et rööprähklemisega tegeleda. Ja need kõik on jällegi käitumuslikud harjumused.

Harjumustel on väga suur jõud ja mulle meeldib see ütlus "Habits either break us or make us". Tegin nimekirja harjumustest, millest pean ja tahan kindlasti kinni hoida, et mul oleks maksimaalselt energiat liikumaks oma eesmärkide poole. Mu sõpradele meeldib ikka nalja teha, et Sandral hakkas jälle uus elu, sest ma olen tõesti nii palju asju katsetanud: 100 päeva joogat, kaks kuud alkoholivaba, aasta aega sotsiaalmeediast eemal jne. Seekord viin ennast aga täitsa mugavustsoonist välja, sest valisin välja 23 harjumust, millega tahan järjepidevalt tegeleda terve aasta! Jah, seda on tõesti palju, aga loe edasi!

Mõni harjumus on mul juba aastaid sees, teisi katsetasin eelmisel aastal, aga ei suutnud veel harjumusteks muuta. Täheldasin ka, et need harjumused, mis on juba minu elustiili osad (nt trenn, 8 tundi und), kippusid vahepeal kiire tempo või halva planeerimise tõttu soiku jääma. Seega võtsin vastu otsuse, et 2023. aastal annan endast absoluutselt kõik, et olla oma harjumustega järjepidev ja hoida oma vaimset ja füüsilist tervist.

Hakkasin juba detsembri keskel mõne harjumusega pihta, sh 20 minutit shakti-matil lebamist õhtuti – ja juba oli tunda, kuidas ma jäin palju kiiremini magama ja uni oli sügavam.

Aasta lõpus tekkis mul aga idee jagada oma aastast teekonda avalikult. See tõstaks minu enda motivatsiooni, et olla ree peal, sest plaane on alati hea teha, aga siis peab päriselt neid ka ellu viima. Rääkida võin ju kõike, aga kui seda on ka tegudes näha, siis on see päriselt usutav. Lisaks saan nii inspireerida teisigi väikseid muudatusi tegema, sest need harjumused on kõikidele kättesaadavad ja tehtavad.

Ma lähen küll veidi äärmusesse ja võtan ette kõik harjumused korraga. Tahan aga veel kord öelda, et mõned harjumused on minu elus juba juurdunud – kui sina tunned praegu, et ei suuda neid kõiki ette võtta, siis ei peagi! Piisab, kui sead sisse ühe harjumuse korraga. Kui sa varem ei ole teadlikult või järjepidevalt sellega tegelenud, siis muudab juba ühe positiivse harjumuse loomine tasapisi sinu elu ja tõstab heaolu.

Kuhu see lõpuks välja viib ja mis raskusi ette tuleb, seda ma veel ei tea, aga julgustan alati ka teisi, et oluline on liikuma hakata. Meil ei pea olema ideaalset plaani – tuleb lihtsalt kuskilt alustada.

Mis on minu aasta harjumused, mis mind toetavad? Seda saad lugeda juba järgmisest blogipostitusest.

Uutest blogipostitustest teavitan ka oma uudiskirjas ja jagan neid Instagramis. Nii et jälgi IG kontot ja/või liitu uudiskirjaga siin lehe all ääres.