Lemmikraamatud aastast 2022.

Lugesin sel aastal läbi 27 raamatut. Panin need ka kõik järgemööda märkmikusse kirja, lisasin väikese kirjelduse ja hindasin neid skaalal 1–10. (Mõnda raamatut lugesin ingliskeelsena, seega märgin pealkirja ka inglise keeles.)

Siin on raamatud, mis said minult 10 punkti.

1. Glen Doyle „Untamed“

Põnev ja sütitav lugu naisest, kes aastate möödudes mõistab, et ema ei pea oma laste nimel aegamisi ise hääbuma, vaid näitama neile, kuidas täisväärtuslikult ja õnnelikult elada. 

2. Delia Owens „Kus laulavad langustid“

Ilmselt on vähe neid, kes pole seda raamatut lugenud. Kaasahaarav ja igal leheküljel põnevust pakkuv lugu tüdrukust, kes elab üksi inimasustusest eemal. Ma lihtsalt ahmisin selle raamatu sisse!

3. Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund „Factfulness“

Teaduslikke fakte täis raamat, mis näitab, et me vaatame maailma palju mustemate prillide kaudu, kui see tegelikult on.

4. Frank Herbert „Düün“

See aasta oli mul „Düüni“ aasta! See on ulmeromaan, mis käsitleb kõrbeplaneedi loodust, majandust, poliitikat, religiooni ja suhtlust teiste planeetidega. Lugesin kõik osad läbi, aga enim pakkusid põnevust kolmas ja viies. Kui soovid sellesse maailma sukelduda, siis soovitan aga ikkagi alustada esimesest.

5. Oliver Burkman „4000 weeks: time management for mortals“

Kuidas saada lahti kinnismõtetest ja tundest, et aega on liiga vähe ja pidevalt peab midagi tegema? Raamatus filosofeeritakse nende teemade üle ja antakse ka häid nippe.

6. Emily Nagoski „Come as you are“

Raamatu aluseks on teaduslikud uuringud, mis puudutavad naiste seksuaalsust. Teema avatakse väga huvitava nurga alt, lisaks saab oma seksuaalelu analüüsida tabavate küsimuste abil.

7. Donatella Di Pietrantonio „Tüdruk, kes tuli tagasi“

Üks päev läks selle raamatu lugemiseks, sest ma lihtsalt ei suutnud seda käest panna! Lugu tõmbab sind esimestest lehekülgedest kaasa ja hoiab enda võimuses kuni lõpuni.

8. Brendon Burchard „The Charge“

Minu lemmikarengutreener ja inspiratsioonikõneleja Brendon Burchard andis selle raamatu välja juba 10 aastat tagasi, aga selle sisu on aegadeülene. Nimelt räägib see 10 oskusest või suutlikkusest (nt kontroll, pädevus, hoolimine, muutmine jne), mis meie elu mõjutavad. Suurepärane raamat, mis on täis eneseanalüüsi küsimusi ja praktilisi lahendusi.