Saadan välja uudiskirja, kui tahan teiega jagada mõnda head mõtet, avastust või soovitust.
Mõtlesin eelmise aasta lõpus, kuidas oleks kõige parem aasta plaane teha, et need ei jääks lihtsalt unistuseks. On juhtunud, et kirjutan need suure entusiasmiga kuhugi märkmikusse, aga pärast jaanuarikuud neid enam ei vaatagi. Tihti nii ongi: seame vana aasta lõpus või uue alguses oma eesmärgid paika või anname lubadusi, kuid ei suuda neid üle nädala või paari järgida, sest lihtsalt motivatsioon kaob ja need lähevad kiires elutempos igapäevatoimetuste kõrval meelest ära.
Paar päeva enne aasta lõppu tuli mul ühel varajasel hommikutunnil äkki mõte teha kaks töölehte, mis hõlmavad kõiki eluvaldkondi ja mille saab riputada töölaua kohale, külmkapi peale või mujale, kus need oleks iga päev silme all.
Nende töölehtedega võib alustada ükskõik mis ajal, see ei pea tegelikult ju aasta algus olema. Kui sind huvitab planeerimine ja eesmärkide seadmine, siis saad kohe täpsemalt teada, mida töölehed endast kujutavad ja kuidas neid täita.
Olen jõudnud oma elus punkti, kus olen aru saanud, et nauditava igapäevaelu taga on tasakaal eluvaldkondade vahel. See tähendab, et ma leian iga päev ja/või nädal aega iseendale, perele, lähedastele ja sõpradele. See tähendab aja võtmist, et hoida ennast füüsiliselt ja vaimselt tervena ning pidevalt edasi arendada. See tähendab tähelepanu pööramist sellele, milline on mu majanduslik olukord ja kuidas seda parandada, samuti harjumuste sisseseadmist, mis toetavad mind. Aga kuidas kõiki neid asju meeles pidada ja päriselt ellu viia? Üks võimalus ongi kasutada töölehti.
Need aitavad sul teha plaane ja seada eesmärke 12 valdkonnas: füüsiline tervis, vaimne tervis, kaaslane/abikaasa, laps(ed), lähedased, sõbrad, eneseareng, töö, majanduslik olukord, heategu, kodu, uus kogemus, harjumus, millega jätkata/alustada; harjumus, mis lõpetada, ja muu.
Kuidas töölehti täita?
Ma luban, et kui täidad ära need töölehed, sead iga kuu uued vahe-eesmärgid, paned need lehed silmale nähtavasse kohta ja hakkad päriselt neid järgima, siis näed aasta lõpus, kuidas su plaanid, eesmärgid ja unistused ongi reaalsuseks saanud!
Mõned nipid:
Sea endale eesmärke, mille nimel pead päriselt pingutama. Suure eesmärgini jõudmine ei peagi lihtne olema, aga kui sa ei proovi ja vaeva ei näe, siis ei juhtu mitte midagi!
Planeeri ikka reaalseid asju – on näiteks selge, et ühe kuuga ei ole võimalik alla võtta 20 kg, aga 4 kg on. Kui tegutsed selle eesmärgi nimel iga kuu, siis ongi 20 kilo läinud.
Kui näiteks seadsid endale eesmärgiks magada iga öö 8 tundi, aga mõni öö jäi ikka lühemaks, siis ära alla anna. Mõtle, miks see plaan ei täitunud ja mida ette võtta, et unerežiimi parandada.
Kui sa analüüsid ennast kuu lõpus, siis vaata endale päriselt otsa ja mõtle, miks su eesmärgid ei täitunud. Ära süüdista teisi ega too ettekäändeid. Mõtle, mida saaksid järgmine kuu paremini teha.
Kui sul jäi midagi arusaamatuks või tahad lisainfot, siis vaata SIIT videot sellest, kuidas mina neid töölehti täidan.
Mõnusat planeerimist ja tegutsemist!