Kui on kiire, siis puhka!

Mulle meeldib mõte, et kui on kiire, siis võta hästi aeglaselt! Ja just seda ma maikuus tegingi. Lisaks otsustasin aprilli lõpus oma sünnipäeval, et maikuu tuleb aasta kõige tervislikum kuu. Mida see tähendab ja kuidas mul läks?

Esimese asi, mis tavaliselt seostub sõnaga tervislik, on toitumine ja liikumine. Need on tõesti suur osa tervislikust eluviisist, aga lisaks on sellel muid väga olulisi aspekte. Näiteks uni ja puhkus! 

Kuna mai oli väga kiire ja tegemisi täis, siis seadsin fookusesse just puhkamise.

Kolm kõige olulisemat asja, mis ma tegin:

  1. Magasin iga öö 8 tundi. Kui beebi ei lubanud seda teha, siis võtsin päeval unelisa.
  2. Tegin päeval rohkelt pause. Planeerisin väga teadlikult igasse päeva aja, kus ma pikutasin-lugesin, olin lihtsalt niisama kodus või liikusin õues.
  3. Seadsin asjad järjekorda ehk tegin ära ainult need, mida pidin just mais tegema ja mis aitasid mul liikuda oma suuremate eesmärkide poole.

Lisaks õppisin ütlema EI! Ütlesin ära kõik pakkumised, lisatööd jms, mis ei toetanud kuidagi mu suuremaid eesmärke. Asjad, mida ma ei tahtnud ära öelda, nihutasin edasi juunisse või sügisesse. Me ei pea tegema kõike kohe ja praegu, nagu nii mõnigi meist (ka mina!) tihti arvab.

Mai teises pooles tundsin, kui mõnus on nii elada, kui lubad endal puhata. Me ju ise seame endale piire, reegleid, ootusi – samamoodi peame ise andma endale loa puhata! Inimesel, kes tahab kogu aeg tegutseda ja keda kannustab tänapäeva ühiskonnas tihti hirm millestki ilmajäämise ees ehk FOMO (fear of missing out), on seda aga tihti raske teha. Aga see on võimalik! See on lihtsalt järjekordne harjumus, mis tuleb sisse seada.

Võin oma kogemusest öelda, et sa ei jää millestki ilma, kui puhkad rohkem, võtad sagedamini pause või ütled sagedamini ei. Sinu ellu tuleb niimoodi hoopis ägedamaid emotsioone, rohkem tasakaalu, õnnetunnet ja positiivsust!