Kas ma pean suvel ka oma harjumustest kinni hoidma?

Lühike vastus on JAH!

Miks? Sest siis on sul endal parem olla ja sa saad suve veel rohkem nautida. Kõlab nii lihtsalt ja isegi banaalselt, aga just harjumused teevad meist need, kes me oleme.

Küsisin eelmisel suvel oma Instagrammi jälgijatelt, mis on need harjumused, mida on suvel kõige raskem hoida. Vastuseks tuli: toitumine, liikumine ja unerütm. Aga just need kolm on meie heaolu alustalad! Kas teadsid, et see, kuidas sa ennast just praegu hetkel tunned, on 72 tunni summa su unetundidest, toidu kvaliteedist ja kogustest ning liikumisest. Ja samas on need esimesed asjad, mida me kipume suvel ohverdama.

Miks on nii, et ilusaimal ajal aastas, kus võiks olla just palju energiat, et kõike seda nautida, viskame endale ise kaikaid kodaratesse?

Olen ka ise sellega maadelnud ja tõin endale selleks kaks põhjust:

  • Suvel tekib tunne, et tahaks lihtsalt lõdvemalt võtta ja ei peaks nii palju reeglitest kinni pidama. Me igatseme seda vabaduse tunnet!
  • Suvi pakub nii palju – päikest, soojust, toredat suhtlemist, üritusi –, et tekib tunne, nagu ei jõuaks seda kõike vastu võtta, kui kogu aeg kõike sisse ei ahmi. Ja siis võtame selle sisseahmimise aja oluliste harjumuste arvelt, mis annavad kehale ja vaimule nii palju energiat.

 

Mida siis teha? Ühest küljest tahaks ennast vabamana tunda ja teisalt, et oleks energiat kogeda kõike seda, mida suvi pakub.

Võlusõna on TASAKAAL! Üllatus eks?

 

Minu kolm soovitust: 

Planeeri, aga vähem!

Jäta rohkem ruumi spontaansuseks ja vabaduseks!

Muuda oma mõtteviisi ja ole järjepidev!

Kui mõtled, et trenn on tüütu kohustus või kaalu langetamiseks vajalik, siis mõtle hoopis nii, et saad trennist rohkem energiat ja õnnehormoone! See mõjub hästi su vormile ja vaimsele tervisele. Jätka suvel seda regulaarset trenni, mida su keha vajab. Sa võid ju sagedust veidi vähendada, aga ole järjepidev, näiteks kui muidu tegid trenni neli–viis korda nädalas, siis suvel tee kaks–kolm korda.

Ole vähem ekraani taga!

Ei pea jagama iga hetke oma suvest, iga värsket marja, iga päikeseloojangut, iga festivali... Ja samamoodi ei pea kogu aeg ekraani taga jälgima, kuidas teiste suvi kulgeb. Ole rohkem kohal füüsiliselt ja vaimselt. Nii saad endale aega juurde, et kogeda suve selle täies hiilguses, samuti väheneb ärevus, et äkki sa ei jõua kõike teha.