Hot girl summer

Viimastel aastatel on mu lähiringkonda jõudnud minust palju nooremad väga ägedad naised. Sellel suve hakkul plaanisid nad teha ühe HOT GIRL SUMMERi!

Kui ma sellest kuulsin, siis jäin mõtisklema, kas mul on ka selliseid suvesid olnud ja kas neid tuleb veel? Alustuseks guugeldasin seega, mida see hot girl summer üldse tähendab. Sain vastuseks:

  • Rahulolu sellega, kes sa oled, ning rõõm just nii käituda, pluss hoolitsus enda eest.
  • Sa ei pea tingimata olema üksik – sul võib olla (elu)kaaslane, aga põhirõhk on ikkagi sellel, et veeta ise kvaliteetaega, olla oma otsustes-tegudes vaba, teha, mida tahad, ja näha hea välja just eelkõige iseenda jaoks.
  • Olla üdini ja süütundevabalt sina ise!


Nende kolme punkti põhjal võin öelda, et jah, mul on selliseid suvesid ja väga palju. Viimased neli on küll fookus olnud lastel, tööl ja kodul (ja mitte ainult muidugi suvel), aga kas neid suvesid tuleb veel? Niisama neid ei tule – neid tuleb ikka ise tekitada.

Kust ma alustasin? Käisin pediküüris-maniküüris ja veel mõnes hoolitsuses, et ennast oma kehas hästi tunda. Lisaks teen vahelduvat paastumist ja trenni, mis annab mulle energiat ja hoiab vormis. Rõõmsana püsin nii, et suhtlen ja pidutsen sel suvel rohkem ja teadlikumalt. Pean kinni endale kehtestatud ekraaniajast, nädalavahetusel ei skrolli sotsiaalmeedias. Nii on mul palju rohkem aega tegeleda ägedate asjadega.

Rahulolu endaga olen saavutanud viimaste aastatega, tegeledes enesearenguga ja tunnistades endale ausalt, mida mina päriselt tahan ja mis mind õnnelikuks teeb. Ning tegutsenud siis selle nimel. Rahulolu ja enesekindlus on protsess, mis tekibki tegutsedes. Ja olgem ausad, ka oma välimuse eest hoolitsemine on andnud selleks korraliku laksu.

Kõik algab otsusest ja tegutsemisest! Mina otsustasin, et minul on #hotgirlsummer, isegi kui alguses jooksis peast läbi mõte, et kas nii ikka saab, kui oled kahe lapsega 37-aastane ema. Saab küll! Kes keelab? See on minu elu ja naudin seda hot girl summer’it sajaga!

Mõnusat suve jätku!

*Pilt: Timo Anis