AUGUSTIKUU KOKKUVÕTE: radikaalne ausus!

AUGUSTIKUU HARJUMUSED: radikaalne ausus!

Augustikuu fookusmõtteks oli radikaalne ausus. Olla aus iseenda vastu, teiste vastu ja päriselt valida just selles hetkes see, mida mul vaja on. See on küll vahepeal raske, kui pead endale otsa vaatama ja tunnistama, et sinu teod ei vasta sinu sõnadele. Või teistega radikaalselt aus olles peab säilitama ka taktitunde, et mitte mõtetult haiget teha, aga suures pildis on päris mõnus niimoodi elada. Seega olen aus ka siinses blogipostituses.

Pean tunnistama, et augustikuu läks lappesse. Miks? Sest ma tarvitasin liiga palju alkoholi. Mis see liiga palju on? Ikka mitu korda nädalas rändas minu kätte veini klaas ja teine ja kolmas... ja oli ka mitu hommikuni pidu. See jällegi mõjutas minu und, mis omakorda pani põntsu toitumisele, trennile ja muudele headele harjumustele.

Jah, võin tuua vabandusi, et oli palju tööd, kontserte, kogu aeg ümbritsetud inimestest, kes on ülevas meeleolus ja pidutsevad, enda eraelus keerulised ajad ja vaja pingeid maandada...  Aga tegelikult mulle meeldis see ja ma ei kahetse mitte midagi, sest see kõik oli väga lõbus, täis ägedaid inimesi, uusi tutvusi, emotsioone, kogemusi! Samas jõudsin ka väga palju tööd teha. Kuid augustikuu lõpuks sain aru, et ma hakkan ka kõigest sellest heast väsima. Lisaks füüsiline väsimus akoholi tarbimisest. 

Kuidas siit edasi minna? Emotsioone ja inimesi on ikka palju ümber. Samamoodi suhete- ja tööpingeid. Kuidas seda kõike maha laadida ilma alkoholita? Seda küsimust arutasin ka enda psühholoogiga kuu alguses. Tõde on see, et tuleb teha väga teadlik valik ja viia ennast ebamugavustsooni, mis tekib muutustega. Kui oled mitu nädalat kogenud ainult ülevaid emotsioone, sotsiaalne energia on laes ja siis äkki tahad minna tagasi harjumuste, distsipliini ja rahulikuma ning tasakaalukama igapäeva elu juurde, siis enne tuleb paar päeva või rohkem tunda ebamugavust ja käi läbi see madalam koht. Sellel ajal ei ole sul välist möllu ümber, aga samas ei ole ka veel seda naudingut, mida saad headest harjumustest. Kui aga seda endale teadvustada ja tuletadagi meelde, et see on ainult lühike periood ja kohe varsti läheb jälle paremaks, siis saab sealt ilusti läbi tulla. 

Võin küll enda õnneks ja kiituseks öelda seda, et augustikuus harjumused ikkagi täiesti ära ei kadunud, sest olles neid 6 kuud juurutanud, siis mõndade harjumusteta enam ei tule toime. Näiteks oil-pulling, hommikune venitus või trenn. Jah, tegin küll neid vähem, aga ikkagi täiesti nulli ei lasknud.

Siin on kolm harjumust, mis läksid augustikuus eriti hästi:

  1. Nikotiinivaba (kusjuures ma olen selle üle nii uhke, sest tavaliselt alkoholi juues tekib isu ka nikotiini järele)
  2. Oil-pulling ehk õliga suu loputamine
  3. Fookusega töö ehk 55 minutit tööd ja 5 minutit pausi

Siin on harjumused, mille hoidmisega ei saanud nii hästi hakkama:

  1. Kofeiinivaba
  2. Õhturituaal
  3. Suhkruvaba