12 reeglit uueks aastaks

Ilmselt teate juba, et mulle meeldib teha plaane, mõelda välja süsteeme, panna ennast proovile jne. Miks ma seda kõike teen? Ikka selleks, et katsetada uusi asju ja harjumusi, muuta mõtteviisi ja suunata teadlikult oma elu. Meile on tegelikult nii palju võimalusi antud, kui oskame neid ainult märgata ja tahame kogeda uut.

Enne kui teen suurema kokkuvõtte 2023. aastast, hüppan juba korra uude aastasse!

Mõtlesin endale välja 12 reeglit-juhist-mõtet, mis saadavad aastat 2024. Stardime koolitusagentuuriga ASI ON MINUS! uue aastase kursusega, kus iga kuu on fookuses kindel teema. Otsustasin endagi jaoks need juhised paika panna teemade kaupa. Muide, just need 12 teemat on eluaspektid, mis mõjutavad kõige enam meie heaolu. 

 1. Selgus. Planeerin teadlikumalt, et mitte tekitada endas stressi. Teen iga pühapäev endale nädala plaani, kuhu panen kirja ka trennid, vaba aja jne, sest aasta näitas, et olen võimeline tööga ikka väga hullu panema.
 2. Harjumused. Jätkan kahe väga olulise harjumusega: trenn ja lugemine. Trenni plaanin teha neli korda nädalas ja lugeda tahaks rohkem ka ilukirjandust.
 3. Energia. Ma ei röövi ise endalt energiat ehk ei tarbi nikotiini, alkoholi, kofeiini ja suhkrut.
 4. Mõtteviis. Kui keegi või miski tekitab minus ebameeldiva, äreva tunde, siis ootan tund aega, enne kui vastan või muul moel reageerin. 
 5. Julgus. Olen täiesti aus kõiges ja kõigiga.
 6. Suhted. Kvaliteet ja fookus ehk siis ehedad vestlused ja selleks eraldi võetud aeg.
 7. Puhkus. Neli nädalast puhkust aastas ja sotsiaalmeedias käin kaks korda nädalas. 
 8. Seksuaalsus. Räägin sellest avatult ja avalikult. 
 9. Efektiivsus. Kui miskit ei viitsi teha või ei jaksa pihta hakata, siis panen kella käima ja tegelen selle teemaga esialgu ainult 10 minutit.
 10. Rahatarkus. Saan investeerimises teadlikumaks. 
 11. Mõjukus. Toetan teisi naisi!
 12. Motivatsioon. Selleks et mitte kokku joosta kõikide tegemistega, planeerin ka spontaanset aega, kuhu ma ei planeeri mitte midagi! :)

Kui sina tahad ka oma elu nende 12 aspekti valguses üle vaadata, siis saad kuni 11. jaanuarini liituda meie ägeda kursusega NAISTELE ja pühendada aasta otsa tervelt kuu aega igale teemale! VAATA SIIT!