10 PÕHJUST, MIKS REISIDA LÕUNA-AAFRIKA VABARIIKI

Elasime aasta alguses perega kaks kuud Lõuna-Aafrika Vabariigis. Reis oli väga äge, nii et toon siin välja kümme põhjust, miks julgen seda teistelegi soovitada, eriti lastega peredele. Meie veetsime enamiku ajast Kaplinnas ja selle ümbruses.

 

  1. AEG ON SAMA MIS EESTIS! Nii ei pea maadlema ajavahega, eriti kui on soov vahepeal töiseid asju ajada (nt koosolekut pidada).
  2. KLIIMA on täpselt paras, ei liiga jahe ega ka palav. Meie olime seal jaanuaris ja veebruaris. Suurepärane just lastega reisimiseks.
  3. AIRBNB fännidel on seal palju avastamist. Me leidsime väga põnevaid majutuskohti… ja minust on nüüd saanud Airbnb fänn.
  4. KOHVIsõbrad saavad seal tõelise elamuse, sest iga nurga peal on mõni suurepärane kohvikoht professionaalsete baristadega.
  5. KAPLINN pakub tõelist vaheldust: mäed, suurepärased vaated, restoranid, akvaarium, mänguväljakud, ägedad turud, baarid, galeriid jne.
  6. PINGVIINID! Jah just – lugesid õigesti! Lõuna-Aafrikas Simons Townis elavad pingviinid, keda saab näha looduslikus keskkonnas.
  7. SAFARI oli meie kõige suurem elamus. Elasime ühes kaitsealuses looduspargis ja kord, kui õhtust sõime, jalutasid meist 100 meetri kauguselt mööda sebrad ja kaelkirjakud.
  8. LASTESÕBRALIKKUS! Keegi ei pahandanud, kui kolmeaastane Villem keset restorani jäätise põrandale viskas või aastane Kuu üldse paigal ei püsinud ja oma iseloomu näitas.
  9. VÄRSKE JA TERVISLIK toit. Me tegime peamiselt ise süüa – kohalikud poed olid nagu seiklus omaette, sest seal oli nii palju juur- ja puuvilju ning selliseidki vilju, mille nimetust ma ei tea.
  10. VAATED JA LOODUS on lihtsalt imelised. Võite minna liivasele rannale, mägedesse matkama, vaalasid vaatama, rahvusparki jne.

Photo Jan 14, 10 21 25